Music Player: Off
10°C

Kalendar događanja 2018.

26. travanj
9:30 h

Seminar za cvjećare

Master designer NEIL WHITAKER iz Velike Britanije organizira seminar za cvjećare u Sv. Filip i Jakovu.

27. travanj
h

18. Festival cvijeća

12:00 Otvorenje Festivala uz prigodni program – voditeljica Ljiljana
Vinković s HTV-a
Ovogodišnji Festival cvijeća bit će u znaku obilježavanja Europske godine kulturne baštine i događanje koje prethodi Festivalu kulturne baštine, turističkih manifestacija, atrakcija i destinacija u Vukovaru od 3.5. do 6.5.
U programu svečanog otvorenja , na kojem bi bili i predstavnici Grada Vukovara predstavit će se i dio zaštićene hrvatske nematerijalne baštine na UNESOVOJ listi zaštićene svjetske baštine.

18:00 Etno modna revija MINE PETRE s motivima filipjanske nošnje
18:30 Kulturno - umjetnički program KUD-a Sv.Roko

28. travanj
h

18. FESTIVAL CVIJEĆA zadarske županije

10:00 – 12:00 i 14:00 – 17:00
Kreativne igraonice i radionice za djecu
18:00 Obilježavanje Svjetskog dana plesa
20:00 Koncert grupe VATRA

29. travanj
h

18. FESTIVAL CVIJEĆA zadarske županije

09:30 – 11:00 Kreativne igraonice i radionice za djecu
15:00 Cvjetni korzo dječjih vrtića Zadarske županije „NEKA RIVA U CVIĆU PLIVA“
16:00 Dječji zabavni program VOICE
18:30 Koncert MIE DIMŠIĆ
20:00 Puštanje lampiona s Velikog mula

18. svibanj
18:30 h

Likovna kolonija

U Svetom Filipu i Jakovu, u utorak, 15. svibnja 2018. u 11.00 sati u Hotelu Alba Apartmanskog naselja Croatia, započinje s radom 11. likovna kolonija Maj 2018 Turanj , koja okuplja umjetnike iz društava Slovenaca „Triglav“ iz Splita, „Istra“ iz Pule, Slovenski dom iz Karlovca, Slovenski dom iz Zagreba , „Bazovica“ iz Rijeke, i „Lipa“ iz Zadra, a pridružuju im se i likovni umjetnici iz Zadra i Sv. Filip i Jakova, Turnja i Zagreba.

18. svibanj
20:00 h

Kazališna predstava

Amatersko kazalište KUNTRATA - Sv. Filip i Jakov premijerno izvodi kazališnu predstavu
Ljube Stipišića Delmate u staroj školi

31. svibanj
11:00 h

Susret surferica 2018.

Pozivamo vas na produženi vikend u Sv. Filip i Jakov na prvi susret surferica u Hrvatskoj.
Susret traje od četvrtka 31.5. do nedjelje 3.6. pod domaćinstvom TheSurfPit centra i KJD Zagreb organizacije.

01. lipanj
h

Regata za daskaše

Regata za daskaše KJD Zagreb Open 2018 powered by SurfPIT

02. lipanj
h

Regata za daskaše

Regata za daskaše KJD Zagreb Open 2018 powered by SurfPIT

03. lipanj
h

Regata za daskaše

Regata za daskaše KJD Zagreb Open 2018 powered by SurfPIT

16. lipanj
16:00 h

ALISA U ZEMLJI ČUDESA

Kazališna predstava Dragon teatra u Sv. Filip i Jakovu u kino dvorani.

24. lipanj
21:00 h

Promenadni nastup klape KONOBA

Promenadni nastup klape konoba na rivi u Sv.Filip i Jakovu

29. lipanj
21:30 h

Nastup klape "BABALUBAM"

Nastup klape "BABALUBAM" na igralištu kod škole. Sv. Petar u 21:30

29. lipanj
21:00 h

Proslava blagdana Sv. Petra u Sv. Petru

Fešta i pučka svečanost

30. lipanj
21:00 h

Promenadni nastup klape Konoba

Promenadni nastup klape Konoba na rivi u Sv.FIlip i Jakovu

01. srpanj
21:00 h

Lito Folklora

Lito Folklora promenada i nastup ispred stare škole u Sv. Fillip i Jakovu

04. srpanj
21:00 h

Nastup grupe "HOT STAFF"

Nastup grupe "HOT STAFF" u Sv. Filip i Jakovu

06. srpanj
21:30 h

Folklorna večer

u Turnju

06. srpanj
21:00 h

Lito Folklora

Lito Folklora promenada i nastup ispred stare škole u Sv. Fillip i Jakovu

08. srpanj
17:30 h

Gusarski izazov

Gusarski izazov sportsko - zabavne igre na plaži iza Banja start sa Velikog mula

08. srpanj
21:00 h

Lito Folklora

Lito Folklora promenada i nastup u Sv. Filip i Jakovu ispred stare škole

12. srpanj
h

Interaktivna kazališna predstava za djecu

Interaktivna kazališna predstava za djecu - "Hrvatskom u trenutku svakom", avionom, brodom ili vlakom.
U Sv. Filip i Jakovu ispred stare škole

13. srpanj
21:00 h

Manifestacija "Brodom po Pašmanskom kanalu"

KUD-a "Sv. Roko"

13. srpanj
21:00 h

Nastup sastava

Nastup sastava "Zaratino" u Turnju

13. srpanj
21:00 h

Lito Folklora

Lito Folklora promenada i nastup u Sv. Filip i Jakovu ispred stare škole

15. srpanj
21:00 h

Lito folklora

Lito folklora promenada i nastup ispred stare škole

16. srpanj
21:00 h

Nastup klape "Fumada", Sv. Filip i Jakov - park

Nastup klape "Fumada", Sv. Filip i Jakov - park

16. srpanj
21:00 h

Blagdan Gospe od Karmela pučka svečanost

Turanjska fešta

17. srpanj
21:00 h

Teatar Babac open

Kazališna predstava Ljubo Stipišić Delamata "Kod Lepanta, sunce moje" na otoku Babcu

18. srpanj
21:00 h

Teatar Babac open kazališna predstava

Kazališna predstava Ljubo Stipišić Delamata "Kod Lepanta, sunce moje" na otoku Babcu

19. srpanj
21:00 h

Promenadni nastup klape Konoba u Sv. Filip i Jakovu

Promenadni nastup klape Konoba u Sv. Filip i Jakovu

19. srpanj
21:00 h

Svečanost otvorenja obnovljenog igrališta

Svečanost otvorenja obnovljenog igrališta kod bunara

21. srpanj
h

Nastup grupe "HOT STAFF"

Nastup grupe "HOT STAFF" u Turnju

21. srpanj
18:30 h

Atletska utrka

Atletska utrka "Cvjetnom obalom" Sv. Filip i Jakov

22. srpanj
19:00 h

Berekini i farabuti

Berekini i farabuti zabavne igre na malom igralištu u Sv. Filip i Jakovu

Očekuje Vas puno smijeha, zabave i pozitivne energije gdje se natjecatelji druže i igraju…
Igre u kojima nije bitno pobijediti nego sudjelovati

Kako sudjelovati?
Prijave su moguće u Turističko informativnom centru ili na broj telefona 091 548 4544 Andrea i 099 409 9033 Šime. Nakon prijave sudionici preuzimaju majicu svog tima i avantura počinje.

22. srpanj
21:00 h

Lito folklora

Lito folklora promenada i nastup ispred stare škole

23. srpanj
21:00 h

Nastupe klape "ISKON", Sv. Filip i Jakov - riva

Nastupe klape "ISKON", Sv. Filip i Jakov - riva

23. srpanj
21:00 h

Kazališna predstava

Kazališna predstava "Roko i Cicobela" ispred Crkve Gospe od Kalmela u Turnju

24. srpanj
21:00 h

Promenadni nastup klape Konoba u Sv. Filip i Jakovu

Promenadni nastup klape Konoba u Sv. Filip i Jakovu

25. srpanj
21:00 h

Nastup klape Fumada u Sv. Filip i Jakovu

Nastup klape Fumada u Sv. Filip i Jakovu

27. srpanj
21:00 h

KAMENA DALMACIJA

Koncert klapa u Turnju

27. srpanj
21:00 h

Lito Folklora

Lito Folklora promenada i nastup u Sv. Filip i Jakovu ispred stare škole

28. srpanj
11:00 h

Međunarodni susret oldtimera

Na rivi u Sv. Filip i Jakovu

28. srpanj
21:00 h

Susret dalmatinskih klapa

na trgu "Na'vr sela" u Sv. Filip i Jakovu

28. srpanj
11:00 h

Državna regata jedriličara

Državna regata jedriličara u klasi optimist "Sv. Roko"

29. srpanj
21:00 h

Lito folklora

Lito folklora promenada i nastup ispred stare škole

29. srpanj
21:00 h

Nastup

Nastup "Jet Set Trio" u Turnju

29. srpanj
21:00 h

Lito Folklora

Lito Folklora promenada i nastup u Sv. Filip i Jakovu ispred stare škole

29. srpanj
21:00 h

Koncert

Koncert "Talijanske canzone i evergreen" Nera Gojanović, Martina Pavić i Vladimir Garić.
Na vr sela

29. srpanj
16:00 h

Natjecanje u plivanju

Natjecanje u plivanju na Kontovom mulu u Svetom Filip i Jakovu

29. srpanj
11:00 h

Državna regata jedriličara

Državna regata jedriličara u klasi optimist "Sv. Roko"

01. kolovoz
21:00 h

Noći uličnog performansa

Noći uličnog performansa u Sv. Filip i Jakovu

02. kolovoz
21:00 h

Nastup klape Konoba u Sv. Filip i Jakovu

Nastup klape Konoba u Sv. Filip i Jakovu

03. kolovoz
21:00 h

4. utrka tovara

"Đir oko sela na tovaru" u organizaciji KUD-a Sv. Roko
Riva u Sv. Filip i Jakovu
Nastupa: klapa FUMADA

04. kolovoz
18:00 h

Filipjakov Streetball 2018

Street basket na malom igralištu "Kod bunara" u Sv. Filip i Jakovu
Kotizacija za sudjelovanje 300 kn

04. kolovoz
21:00 h

Izbavitelji 2

Filmska projekcija povodom otvorenja kino dvorane.

05. kolovoz
21:00 h

Obilježavanje dana domovinske zahvalnosti, nastup grupe "JOY"

Sv. Filip i Jakov, riva

Nastup grupe Joy

05. kolovoz
h

Sajam "DOMAĆE JE NAJBOLJE"

Sajam "DOMAĆE JE NAJBOLJE" na rivi u Sv. Filip i Jakovu
Sajam domaćih proizvoda

06. kolovoz
21:00 h

MAMMA MIA

Kino dvorana, Sv. Filip i Jakov

06. kolovoz
21:00 h

PAŽNJA PAŽNJA DAR SA NEBA - VAZEMALJAC ILI BEBA

Interaktivna kazališna predstava za djecu u Turnju
PAŽNJA PAŽNJA DAR SA NEBA - VAZEMALJAC ILI BEBA -u veseloj priči o igri ćemo svašta reći stoga ne treba puno trošiti riječi. Veseli junaci sve nas u igru vode, malo do šume malo do vode. A kad se pronađe neobična stvar -pitanja se postavlja nekoliko bar?Da li je to vanzemaljac ili beba, za što to služi i kome to treba. Ova vesela priča bit će pravo veselje kada raste cvijeće, krumpir pa i zemlje.A da Vas pitanje i dalje ne kopka u ovoj priči najvažnija je LOPTA!Priča je zgodna za vremena cvijetna u vrijeme proljeća, pa sve do ljeta!

06. kolovoz
h

Sajam "DOMAĆE JE NAJBOLJE"

Sajam "DOMAĆE JE NAJBOLJE" na rivi u Sv. Filip i Jakovu
Sajam domaćih proizvoda

07. kolovoz
21:00 h

Promenadni nastup klape Konoba

Riva u Sv. Filip i Jakovu

07. kolovoz
h

Sajam "DOMAĆE JE NAJBOLJE"

Sajam "DOMAĆE JE NAJBOLJE" na rivi u Sv. Filip i Jakovu
Sajam domaćih proizvoda

08. kolovoz
21:30 h

MUUL FEST

Peto izdanje Muul Festivala na kojem nastupaju hip –hop senzacija Kandžija i Gole Žene i autorski bend Reah iz Šibenika. Kao i svake godine festival se odvija na Glavnom mulu u Sv. Filipu i Jakovu s početkom u 21.30 h, a ulaz je slobodan.

08. kolovoz
20:30 h

ŠARENI JUNACI, VESELE RIME

Interaktivna predstava za djecu "Šareni junaci vesele rime", "Zgode i nezgode od ljeta do zime"
U Sv. Filip i Jakovu
Vesela priča o vremenu kad se Mjesec i Godina žene a gdje se postavlja pitanje kakav darak odabrati koji nema cijene. Tu će uskočiti veseli junaci - cvjećar, pčelar, slastičar koji moraju dati najljepši dar.
. Da li je to torta, ukras ili med doznat ćete u priči koji priča"Šareni svijet".

09. kolovoz
18:00 h

Junior litnje igre

Ljetne igre za djecu u Sv. Patru na Moru održavaju se uz obalu pored crkve.
Prijave u timove su moguće u Turističko informativnom centru u Sv. Petru ili pred sami početak natjecanja.

09. kolovoz
21:15 h

Koncert mješovite klape Kampaneli

Koncert u Sv. Filip i Jakovu ispred crkve Sv. Mihovila mješovite klape Kampaneli, Donja Kaštela i čakavskog pjesnika Zvonimira Sutlovića iz Malog Iža

09. kolovoz
21:00 h

LUIS I DRUŠTVO IZ SVEMIRA

LUIS i društvo iz svemira - SINKRONIZIRANO NA HRVATSKI
CIJENA ULAZNICE: 10 KN
Kino dvorana, Sv. Filip i Jakov

Luis je jedanaestogodišnji dječak, poprilično usamljen u svojoj svakodnevici. Jednog dana na njegovu se kuću iznenada sruši NLO i on sklapa neobično prijateljstvo s tri simpatična vanzemaljca.

Luis njima pomaže u zadatku koji su došli obaviti na Zemlju, a oni u znak zahvalnosti Luisu nude pomoć oko onoga što njega muči. Predlažu mu da ga spase od odlaska u internat i on takvu ponudu ne može odbiti. Kad se bublasti mali zeleni daju u akciju da poprave jedan ljudski život, čitavoj družini slijedi uzbudljiva i nezaboravna avantura…

10. kolovoz
21:00 h

Nastu grupe

Nastup grupe "Dilema" u Turnju

10. kolovoz
21:00 h

Lito Folklora

Lito Folklora promenada i nastup u Sv. Filip i Jakovu ispred stare škole

12. kolovoz
15:00 h

Odbojkaški turnir Sv. Filip i Jakov

FILIPJAKOV OPEN na plaži "Iza banja"
Kotizacija 150 kn
info: 099 409 9033

12. kolovoz
21:00 h

Koncert klape

Koncert klape "Kaše" uz crkvu Sv. Mihovila u Sv. Filip i Jakovu

12. kolovoz
21:00 h

Lito Folklora

Lito Folklora promenada i nastup u Sv. Filip i Jakovu ispred stare škole

14. kolovoz
21:00 h

Nastup klape Konoba u Sv. Filip i Jakovu

Nastup klape Konoba u Sv. Filip i Jakovu

15. kolovoz
21:00 h

Klapa FUMADA

Nastup klape Fumada na rivi u Sv. Filip i Jakovu

16. kolovoz
21:00 h

Filipjanska noć - koncert Dražen Zečić i Maja Šuput

21:00 Koncert Dražen Zečić na rivi
22:30 Koncert Maja Šuput na rivi
Vatromet

16. kolovoz
10.30 h

Blagdan Sv. Roka - Dan Općine

Sveta misa u crkvi Sv. Roko na Rogovu u 10:30 sati
Manifestacija "Do budućnosti po tragovima vlastite prošlosti" uz crkvu Sv. Roko
Susret hrvatskih KUD-ova iz iseljeništva
Zabavni program na rivi: kocert DRAŽEN ZEČIĆ i MAJA ŠUPUT od 21.00 na rivi

17. kolovoz
21:00 h

Lito Folklora

Lito Folklora promenada i nastup u Sv. Filip i Jakovu ispred stare škole

18. kolovoz
21:00 h

JEREMIAH`S koncert

Koncert kod parka u Sv. Filip i Jakovu

18. kolovoz
21:00 h

Nastup grupe "Balboa"

Nastup grupe "Balboa" u Turnju

19. kolovoz
21:00 h

Lito Folklora

Lito Folklora promenada i nastup u Sv. Filip i Jakovu ispred stare škole

21. kolovoz
21:00 h

Koncert klape Konoba

Koncert klape Konoba in Sveti Filip i Jakov

22. kolovoz
21:00 h

Nastup sastava

Nastup sastava "Twins rock" u Sv. Filip i Jakovu

24. kolovoz
21:00 h

Lito Folklora

Lito Folklora promenada i nastup u Sv. Filip i Jakovu ispred stare škole

26. kolovoz
21:00 h

Lito Folklora

Lito Folklora promenada i nastup u Sv. Filip i Jakovu ispred stare škole

28. kolovoz
21:00 h

Nastup klape Konoba

Nastup klape Konoba u Sv. Filip i Jakovu

31. kolovoz
21:00 h

Koncert klapske pisme "TURNJU NA DAR"

Koncert klapske pisme "TURNJU NA DAR"

31. kolovoz
21:00 h

Lito folklora

Lito folklora

19. rujan
19:00 - 21 h

HISTERIA NOVA VERTIKALNI TRENING CENTAR

Prezentacija projekta osnivanja prvog
vertikalnog trening centrau RH pod vodstvom
Marije Šćekić i projekcija kratkih filmova o
korijenima vertikalnog plesa pod vodstvom
Fabrice Guillota, inicijatora VDF projekta (Cie
Retouramont, Francuska)
22:00h
BEACH PARTY u Sv.Filip Jakovu za sve sudionike
i širu javnost

19. rujan
10:00 - 13 h

9. SABOR GLAGOLJAŠA SLOVO ROGOVSKO Radionica „Mali glagoljaški mural“

OŠ Sv Filip i Jakov, - Klaudija Hogl,prof., OŠ „JAGODE TRUHELKE“ OSIJEK

20. rujan
10 - 13 h

9. SABOR GLAGOLJAŠA SLOVO ROGOVSKO Radionica „Mali glagoljaški mural“

OŠ Sv Filip i Jakov, - Klaudija Hogl,prof., OŠ „JAGODE TRUHELKE“ OSIJEK

21. rujan
10:00 - 13 h

9. SABOR GLAGOLJAŠA SLOVO ROGOVSKO Radionica „Mali glagoljaški mural“

OŠ Sv Filip i Jakov, - Klaudija Hogl,prof., OŠ „JAGODE TRUHELKE“ OSIJEK

21. rujan
20:00 h

Kazališna predstava i koncert posvećen maestru LJUBI STIPIŠIĆU DELMATI

Stara škola – Malo kazalište.
Kazališna predstava na tekst Ljube .Stipišića Delmate ''Kod Lepanta sunce moje'' u izvedbi Amaterskog kazališta Kuntrata.
U glazbenom dijelu programa sudjeluje ženska klapa „Kapric“ iz Zadra.

22. rujan
od 10:00 h

9. SABOR GLAGOLJAŠA SLOVO ROGOVSKO, ROGOVO - crkva Sv. Roka

GLAGOLJAŠKA SVETA MISA koju predvodi fra IZAK ŠPRALJA. Glagoljaške napjeve pjevaju PUČKI PIVAČI Župe Gospe od Zdravlja, Radovin i Župe Male Gospe, Privlaka

12,00-15,00 SV. FILIP I JAKOV – OŠ SV FILIP I JAKOV ,,DAN OTVORENIH VRATA, DAN GLAGOLJICE''
GLAGOLJAŠKE RADIONICE ZA DJECU
1. Straničnik u zlatu i srebru, Željka Diklan, učiteljica mentor RN, i Barbara Perica, OŠ Zadarski otoci – Zadar,
2. Škrinja s glagoljicom, Ana Zekanović iz OŠ Jurja Barakovića Ražanac i Zrinka Juko iz OŠ braće Radić Pridraga,
3. Glagoljica na drvenim okvirima'', Marijana Polegubić, učiteljica RN, OŠ Franka Lisice, Polača

16.00 – predavanje - OŠ Sv. Filip i Jakov (nova škola) - Ljubica Štambuk, prof., Hrvatsko nacionalno vijeće Crne Gore: Brojevi u glagoljici

22. rujan
20:00 h

Zatvaranje 9. Sabora

Stara jezgra Sv. Filipa i Jakova
„Scensko uprizorenje filipjanskih bratovština iz 18. stoljeća u četiri slike“ u izvođenju Amaterskog kazališta „Kuntrata“ iz Sv. Filipa i Jakova

23. rujan
14:00 h

BICIKLIJADA OPĆINE SV. FILIP I JAKOV

Mjesto održavanja / Start i cilj: Plaža Iza Banja, Sv. Filip i Jakov
Organizatori: Općina Sv. Filip i Jakov i TZO Sv. Filip i Jakov u suradnji sa BBK Pakoštane
Sponzor: Calimero Sport

Rekreativna vožnja: Dužina staze 15 – 18 km, kombinirano (makadam i asfalt)
Kotizacija: 20 kn, djeca mlađa od 15 godina su oslobođena plaćanja kotizacije. U kotizaciju je uključen ručak i majica.

Prijave:
Osobno u Turističko informativnom centru, Sv. Filip i Jakov radnim danom od 08:00 – 19.00 h
Putem emaila: info@sv-filipjakov.hr
Na dan utrke, od 12:00 – 13:30 sati
http://www.xczld.info/novosti/biciklijada-opcine-sv-filip-i-jakov/

Osiguran je besplatni servis bicikla za sudionike biciklijade.
U slučaju nepovoljnih vremenskih prilika, rekreativna vožnja će se otkazati.
Tombola: Sudjelovanje na tomboli je 10 kn. Glavna nagrada: bicikla.
KACIGA GLAVU ČUVA